DUKATELA Млечен намаз класик 150gr

DUKATELA Млечен намаз класик 150gr

DUKATELA Млечен намаз класик 150gr

DUKATELA Млечен намаз класик 150gr

59 ден

Има

59 ден

DUKATELA Млечен намаз класик 150gr

Достапност: Има SKU: 012412

Опис

DUKATELA Млечен намаз класик 150gr

Опис: Млечен намаз Дукатела. Дукат дукатела оригинал млечен намаз со 27% м.м. термизиран. Произведено според производна спецификација. Да се чува на температура од 4*С до 8*С.
Состав: Пастеризирана ферментирана павлака 94%, обезмастено млеко во прав, павлака, млечни протеини, скроб, сол (0.5%), згуснувачи: Е407, Е410.
Нето: 150gr
Употребливо до: Означено на пакувањето.
Земја на потекло: Хрватска.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: