DUKAT Млеко чоколадно 0.5l шише

DUKAT Млеко чоколадно 0.5l шише

DUKAT Млеко чоколадно 0.5l шише

DUKAT Млеко чоколадно 0.5l шише

50 ден

Има

50 ден

Дукат mleko cokoladno 0.5l shishe

Достапност: Има SKU: 030222

Опис

DUKAT Млеко чоколадно 0.5l шише

 

Чоколадно млеко – млечен чоколаден напиток.

Состав: Делумно обезмастено млеко со 1.5% млечни масти62 % филтрат од млеко-пермеат, шеќер, чоколадо во прав 2%, емулгатор: целулоза, згуснувачи: Е466, карагенан, арома. Без глутен.

Неотворено може да се чува на собна температура , а по отварањето да се чува во ладилник и да се употреби во штом пократок рок.

 

Нутритивни вредности во 100 ml производ:

  • Eнергија 268 кЈ
  • Масти  1,1 gr ( од кои заситени  масни киселини  0,7 gr)
  • Јаглехидрати 10,7gr ( од кои шеќери 10,2 gr )
  • Протеини 2,3 gr
  • Сол 0,13 gr

Нето: 500ml

Земја на потекло: Хрватска

 

Баркод: 3850354006879

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: