ДРВЕНИ БОИЦИ – Триангулар 1/12

ДРВЕНИ БОИЦИ – Триангулар 1/12

ДРВЕНИ БОИЦИ - Триангулар 1/12

ДРВЕНИ БОИЦИ – Триангулар 1/12

149 ден

Out of stock

149 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 071974

Опис

ДРВЕНИ БОИЦИ – Триангулар 1/12

Опис: ДРВЕНИ БОИЦИ ПЕЛИКАН од највисок квалитет и пигмент од премиум квалитет. Мината кај овие боици е тешка за кршење, а притоа многу лесно се остри без да дојде до кршење или пукање.

Имаат ергономски триангулар облик што овоможува поудобно држење при цртање и боење. Квалитетниот пигмент овозможува лесно нанесување на бојата на хартијата без никаков напор.

Овие боици имаат FSC сертификат што значи дека се еко-френдли затоа што не се направени од дрво од загрозените тропски шумски подрачја.

Земја на потекло: Означено на пакувањето.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: