ДРУГАРИ, ДРУЖЕЊА И ВСЕЛЕНСКИ БАКНЕЖИ

ДРУГАРИ, ДРУЖЕЊА И ВСЕЛЕНСКИ БАКНЕЖИ

ДРУГАРИ, ДРУЖЕЊА И ВСЕЛЕНСКИ БАКНЕЖИ

329 ден

Има

329 ден

Достапност: Има SKU: 90000028

Опис

Автор: Кети Хопкинс
Издавач: Икона
Димензии: 180 стр. 13х19 cm
Тежина: 200 гр.

Го кренав погледот и се загледав во пар очи со боја на лешник. Во мене се случи нешто многу чудно. Како некој да ми врзал јазол во стомакот и силно го стегнал. Тој дечко изгледаше чудесно. Ама, сериозно чудесно. Широко насмеана уста и свиленкасти црни прамени преку лицето.

Ако сакаш да провериш дали тој е заинтересиран: Гледај го малку подолго право во очи, а потоа сокриј се позади некој столб, но така да можеш да го гледаш. Провери дали тој гледа кон местото каде што си стоела и дали кога ќе забележи дека те нема, ќе почне да се врти. Ако го направи тоа, заинтересиран е.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: