DOVE Стик Фреш тач 40ml

DOVE Стик Фреш тач 40ml

DOVE Стик Фреш тач 40ml

DOVE Стик Фреш тач 40ml

169 ден

Има

169 ден

DOVE Стик Фреш тач 40ml

Достапност: Има SKU: 016182

Опис

DOVE Стик Фреш тач 40ml

Опис: DOVE Стик  Фреш тач.Го сакаме чувството на свежина и сакаме да се чувствуваме освежени секогаш кога ќе имаме можност. Секој ден може да започне со нота на свежина со антиперспирантен стик  Dove Fresh Touch.

Создаден со 0% алкохол и врз основа на формулата со ¼ навлажнувач, DoveFresh Touch се грижи за нежната кожа . Помага во намалувањето на иритацијата предизвикана од епилацијата, оставајќи ја кожата помазна и повеќе кадифена за само 3 дена од употреба.Ефективна заштита до 48 часа од потење.

Состав: Формулата од 0% алкохол помага во намалување на иритацијата, содржи единствена формула Dove со ¼ навлажнувач и витамин Е.

Нето: 40ml

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: