DOLCELA PREMIUM Пудинг 48gr

DOLCELA PREMIUM Пудинг 48gr

DOLCELA PREMIUM Пудинг 48gr

19 ден

Out of stock

19 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 051276

Опис

DOLCELA PREMIUM Пудинг 48gr

Опис: DOLCELA PREMIUM пудинг

Подготовка: Измешајте го пудингот со 3 лажици (40 g) шеќер. Од ½ литри ладно млеко одземете 6 лажици и измешајте добро со мешавината на пудинг и шеќер. Остатокот од млекото се вари, се трга од топлина и се промешува во растворениот пудинг, потоа се меша и готви 1 – 2 минути Истурете го топлиот пудинг во навлажнет сад и оставете го да се излади.

Готовиот пудинг може да се украси со шлаг, чоколадни украси, свежо или кандирано овошје, овошни сокови, сокови и компоти.

Состав: Пченичен скроб, малтодекстрин, природни ароми на ванила со други природни ароми (содржи млеко), кујнска сол, мелена мешунка од ванила, боја (Б-каротен).

Нето: 48gr

Употребливо до: 12 месеци од датумот на производство.

Земја на потекло: Хрватска

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: