DOLCE GUSTO RISTRETTO ARDENZA Кутија 112gr

DOLCE GUSTO RISTRETTO ARDENZA Кутија 112gr

DOLCE GUSTO RISTRETTO ARDENZA Кутија 112gr

DOLCE GUSTO RISTRETTO ARDENZA Кутија 112gr

299 ден

Има

299 ден

Достапност: Има SKU: 040640

Опис

DOLCE GUSTO RISTRETTO ARDENZA Кутија 112gr

Опис:

Темно, интензивно и со прекрасни ароми на лешник и алкохол, Ристрето Арденаза го носи класичното еспресо на друго ниво. Малку пократко, Ристрето се прави со поминување помалку вода низ кафето. Што значи дека добивате кратко, стабилно еспресо кое има чадена арома со вкусен aftertaste на бибер. Ristretto Ardenza кафе капсулата е најинтензивна, па ако го сакате полн вкус на смело еспресо, ова дефинитивно вреди да го пробате.

Исто така познат како „corto“, италијански за „кратко“, Ristretto Ardenza е дефинитивно доказ дека добрите работи доаѓаат во мали пакувања. Исто така, има прекрасен дрвен карактер со полт вкус на лешник, ова впечатливо еспресо на врвот е надополнето со свилен слој од крема благодарение на максималниот притисок на пумпата од 15 бари. Со боја на карамела, вкусната крема е пенеста, богата и помага да му дадете на вашето еспресо кафе висок квалитет вкус, исто како што би очекувале во најдоброто кафуле.

Ристрето Арденаза е еспресо кафе што не треба да се пропушти.

Нето: 112gr

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: