DIME Леб без брашно био 500gr

DIME Леб без брашно био 500gr

DIME Леб без брашно био 500gr

ден

Out of stock

ден

DIME Леб без брашно био 500gr

Достапност: Нема на залиха SKU: 064313

Опис

DIME Леб без брашно био 500gr

Опис: Диме леб без брашно- Био леб,погоден за вегетаријанци, вегани и хроно исхрана.

Состав: про’ртена пченица, маслиново масло, сода бикарбона, сол и вода. Направен е по оригинален рецепт за добивање на тесто од цело про’ртено зрно, без додаден адитив за брашно.

Нето:   500gr

Уптребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: