Дигитален мултиметар жолт – Commel

Дигитален мултиметар жолт – Commel

Дигитален мултиметар жолт - Commel

Дигитален мултиметар жолт – Commel

890 ден

Има

890 ден

Достапност: Има SKU: 180173

Опис

Дигитален мултиметар, дисплеј со 3½ броеви; мерење на DC и AC напон, DC струја, отпор, проверка на диода и проводливост, индикатор на празна батерија, заштита од преоптеретување, тип на батерија 1 x 9V.

• Напон со наизменична струја 200 V – 600 V
• DC напон 200 mV – 600 V
• DC вирус 20 µA – 10 A
• Otpor 200 Ω – 2000 kΩ
• ЕАН: 3858890443769

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: