Дигитален мултиметар плав – Commel

Дигитален мултиметар плав – Commel

Дигитален мултиметар плав - Commel

Дигитален мултиметар плав – Commel

680 ден

Има

680 ден

Достапност: Има SKU: 180174

Опис

Дигитален мултиметар,дисплеј со 3½ броеви; мерење на DC и AC напон, DC струја, отпор, проверка на диода и батерија, индикатор за празна батерија, тип на батерија 1 x 12V, 23A.

• Напон со наизменична струја 200 V – 250 V
• DC напон 200 mV – 250 V
• DC вирус 2000 μA – 200 mA
• Otpor 200 Ω – 2000 kΩ
• ЕАН: 3858890443776

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: