DIAVRON tbl x30

fortex - diavron za dijabeticari

DIAVRON tbl x30

535 ден

Има

535 ден

Достапност: Има SKU: 150083

Опис

DIAVRON tbl x30

 

 

Diavron 600 е специјално дизајнирана комбинација за дијабетичари, со оптимална доза на алфа липоична (тиоктичка) киселина, збогатена со витамини од Б-комплекс и природен морски магнезиум.

• Поддржува нормална циркулација на крвта и чувствителност на нозете кај дијабетичари.

• Поволно влијае на распаѓање на шеќерите во организмот.

• Помага во намалување на чувството на замор и замор.

• Поддржува нормален тек на метаболизмот на протеините и гликогенот.

• Придонесува за одржување на нормалната функција на нервниот систем.

 

 

Состав ( и таблета содржи) : Алфа липоева киселина 600 mg, витамин Б1 (тиамин хидрохлорид) 5 mg, витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) 5 mg, витамин Б3 (никотинамид) 2,5 mg NE, витамин б12 (цианокобаламин) 10µg.

 

Дозирање: 1 таблета на ден , пред јадење со поголема количина на вода. Се препорачува продолжена употреба од најмалку 6 месеци. После тој период потребно е да се направи пауза од најмалку 1 месец или како што ви назначил вашиот доктор. Не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да не се надминува препорачаната доза.

 

 

Да се чува на собна температура, на места недостапни за деца.

 

 

Нето: 1/30

 

Земја на потекло: Бугарија

 

 

Баркод: 3800212712992

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: