Децата од моето училиште

Децата од моето училиште

Децата од моето училиште

Децата од моето училиште

200 ден

Има

200 ден

Достапност: Има SKU: 447360-NDV

Опис

Во оваа збирка раскази, секое дете ќе се соживее со животот на другите деца во различни ситуации: во училиште, на улица, во училиштен двор, во град, на село, покрај езеро и…

Воедно ги запознава одблизу промените во природата во четирите годишни времиња: од есенските лисја, преку снежните топки, до будење на природата и до летното сонце.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: