DAFINKA Зачин 250gr

DAFINKA Зачин 250gr

DAFINKA Зачин 250gr

DAFINKA Зачин 250gr

49 ден

Има

49 ден

DAFINKA Зачин 250gr

Достапност: Има SKU: 010815

Опис

DAFINKA Зачин 250gr

Опис: Дафинка е универзален зачин кој се користи за подобрување на вкусот на сите видови јадења без оглед на тоа дали содржат месо или не.
Состав: Се произведува од внимателно одбрани, квалитетни и високо ароматични сушени зеленчуци (паштрнак, морков, целер, кромид, першунов корен и лист) со На глутаминат, јаглено хидрат, зачини, рибонуклеотиди и е збогатена со витамин Б2.
Нето: 1l
Употребливо до: Означено на пакувањето.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: