COCA COLA ZERO Лименка 0.33l

COCA COLA ZERO Лименка 0.33l

COCA COLA ZERO Лименка 0.33l

25 ден

Има

25 ден

COCA COLA ZERO Лименка  0.33l

Достапност: Има SKU: 031148

Опис

COCA COLA ZERO Лименка 0.33l

Опис: Oсвежување без калории и шеќер, Coca-Cola Zero го има вистинскиот Coca-Cola вкус и нула шеќер – најдоброто од двата света!

Кока Кола зеро (лименка) – безалкохолен освежителен пијалок без шеќер.

Состав: Вода, јаглероден диоксид, боја Е150d, засладувачи Е952, Е950, Е951, регулатор на киселост Е338, Е331, природни ароми (вклучувајќи и кофеин). Содржи аспартам (извор на фенилаланин).

Нутритивни вредности:

Енергија: 0.9 kJ/0.2 kcal
Масти: 0 g
од кои заситени масти: 0 g
Јаглехидрати: 0 g
од кои шеќери: 0 g
Протеини: 0 g
Сол: 0.02 g

Нето: 0.33l

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: