CICIBEBE Бисквити 172gr

CICIBEBE Бисквити 172gr

CICIBEBE Бисквити 172gr

CICIBEBE Бисквити 172gr

40 ден

Има

40 ден

Џиџи бебе biskviti 172 gr

Достапност: Има SKU: 012379

Опис

CICIBEBE Бисквити 172gr

 

Џиџи бебе бисквити за деца од 12 ти месец .

 

Состав: Пченично брашно,( содржи глутен), шеќер, растително масло ( палма, сончоглед, памук, канола),пченичен скроб, обезмастено пастеризирано млеко, пастеризирани јајца, калциум карбонат,агенс за нараснување ( амониум хидроген карбонат), витамин Б1 ( тиамин хидрохлорид), ароматска материја ( ванилин). Може да соджи траги од сусам.

 

Начин на подготовка: Ставете 5-6 бисквити во чист сад и додадете 3-4 супени лажици млако млеко со мала масленост, обезмастено млеко или овошен сок. Измешајте ги омекнатите бисквити, а потоа наранете го Вашето бебе со добиената смеса.

 

Богати со витамини, минерали и растителни влакна, нашите бисквити се грижат за специфичните потреби на растечките бебиња. Тие се важен извор на калциум, железо, витамин Ц и пробиотични влакна и можат да бидат погодни за новороденчиња на возраст од 6 месеци и повеќе.

 

Нето: 172gr

 

Земја на потекло: Турција

 

Баркод: 8690526041353

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: