CARNEX Чајна паштета 50gr

CARNEX Паштета чајна 50gr

CARNEX Чајна паштета 50gr

27 ден

Има

27 ден

CARNEX Паштета чајна 50gr

Достапност: Има SKU: 012102

Опис

CARNEX Чајна паштета 50gr

 

CARNEX паштета чајна, фино исецкана.

 

Состав: Масно ткиво, вода, 16% свинско месо, дроб, сврзувачко ткиво, зеленчук (кромид), сол, пченкарен скроб, протеински производи од соја, зачини и екстракти од зачини, шеќер, антиоксиданс Е 300, стабилизатори Е 450, Е 451 и Е 452, конзерванс Е 250.

Може да содржи траги од глутен.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  1338 КЈ
  • Масти 31 gr ( од кои заситени 11 gr );
  • Јаглехидрати 1.9 gr ( од кои шеќери 0.1 gr);
  • Протеини 9.2 gr;
  • Сол 1.2 gr;

 

Нето: 50gr

 

Земја на потекло: Србија

 

Баркод: 86002158

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: