CARNEX Месен нарезок 150gr

CARNEX Месен нарезок 150gr

CARNEX Месен нарезок 150gr

55 ден

Има

55 ден

CARNEX Месен нарезок 150gr.

Достапност: Има SKU: 040517

Опис

CARNEX Месен нарезок 150gr

Месен нарезок – стерилизирани конзерви со исецкано месо.
Состав: 51% свинско месо, вода сврзувачко ткиво, протеински производи од соја, пченичен скроб, изнутрици (свинско срце), сол, стабилизатори Е 450, Е 451, Е 452, Е 407а, зачини и екстракти од зачини, шеќер, протеински производи од крв, конзерванс Е 250.
Нето: 150gr
Употребливо до: Означено на пакувањето.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: