CARNEX Месен нарезок 100gr

CARNEX Месен нарезок 100gr

CARNEX Месен нарезок 100gr

39 ден

Има

39 ден

Карнекс mesen narezok 100 gr

Достапност: Има SKU: 028797

Опис

CARNEX Месен нарезок 100gr

 

Стерилизирани конзерви од месо. Конзерви со исецкано месо.

 

Состав: Свинско месо 42 %, вода, сврзувачко ткиво, белковински производи од соја, пченичен скроб, готварска сол, свинско срце, зачини и екстракти од зачини, стабилизатор Е407а, емулгациски соли Е450, Е451, Е452, шеќер, конзерванс Е250.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  794 КЈ
  • Масти 14 gr ( од кои заситени 5.3 gr );
  • Јаглехидрати 2.6 gr ( од кои шеќери 0.2 gr);
  • Протеини 14 gr;
  • Сол 1.8 gr;

 

Нето: 100gr

Земја на потекло: Србија

 

Баркод: 86002264

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: