CARNEX Готово јадење посна сарма 400gr

CARNEX Готово јадење посна сарма 400gr

CARNEX Готово јадење посна сарма 400gr

CARNEX Готово јадење посна сарма 400gr

86 ден

Има

86 ден

Карнекс gotovo jadenje posna sarma 400 gr

Достапност: Има SKU: 041822

Опис

CARNEX Готово јадење посна сарма 400gr

 

Carnex – готово јадење посна сарма, стерилизирано готово јадење од зеленчук и печурки во конзерва.

 

Состав: 55 % сарма/ киселазелка, вода, ориз, зеленчук ( кромид, морков, пиперка), протеински производи од соја, печурки ( шампињони), сончогледово масло, сол, зачини и екстракти од зачини ( целер), шеќер, засилувач на аромаЕ-621; сос / вода, концентрат од домати, пченично брашно, зачини, екстракт од зачини 9 целер), засилувач на арома. Е-621.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  288 КЈ;
  • Масти 1.6 gr ( од кои заситени 0.4 gr);
  • Јаглехидрати 10 gr( од кои шеќери 1.1 gr);
  • Протеини 2.9  gr;
  • Сол 1,3 gr;

 

Начин на користење:  Затворениот сад се загрева 10 минути во врела вода без да зоврие, по што јадењето е подготвено за употреба. Ако абалажата е пробиена или надуена, производот не е употреблив. По загревањето и отварањето да се искористи како еден оброк.

 

Нето: 400gr

 

 

Земја на потекло: Србија

 

Баркод: 8600012703320

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: