CARNEX Готово јадење грав со сланина 400gr

CARNEX Готово јадење грав со сланина 400gr

CARNEX Готово јадење грав со сланина 400gr

CARNEX Готово јадење грав со сланина 400gr

99 ден

Има

99 ден

Достапност: Има SKU: 012097

Опис

CARNEX Готово јадење грав со сланина 400gr

Опис: Carnex – готово јадење грав со сланина.Стерилизирано јадење со месо во конзерва.

Состав:сос/ вода, зеленчук (кромид, пиперка, морков), пченично брашно, сончогледово масло, сол, концентрат од домати, зачини и екстракти од зачини (целер), шеќер,засилувач на арома Е621, 25% грав, 20% сланина/стомачен мускул, сол,

Нето: 400gr

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Србија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: