CARLSBERG Пиво стакло 0,5l

CARLSBERG Пиво стакло 0,5l

CARLSBERG Пиво стакло 0,5l

CARLSBERG Пиво стакло 0,5l

65 ден

Out of stock

65 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 070799

Опис

CARLSBERG Пиво стакло 0,5l

Опис: CARLSBERG пиво во стаклена амбалажа.

Состав: Вода, јачменов слад (од јачмен) и хмељ.

Алкохол мин: 5,2% вол.

Екстракт: 11,5%.

Енергетска вредност на 100ml: 169kJ/40kcal.

Нето: 0.5l

Употребливо до: Oзначено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: