BUCEN KOZJAK Кравјо бело сирење вакум kg

BUCEN KOZJAK Кравјо бело сирење вакум kg

BUCEN KOZJAK Сирење кравјо бело вакум kg

BUCEN KOZJAK Кравјо бело сирење вакум kg

307 ден

Out of stock

307 ден

BUCEN KOZJAK Сирење кравјо бело вакум 1kg

Достапност: Нема на залиха SKU: 001588

Опис

001588-

 

Опис: BUCEN KOZJAK Сирење кравјо бело вакум.

Состав: пастеризирано кравјо млеко, стартер култура, сол до 3 %, калциум хлорид  0,02%, млечни масти 22%, мин.45% млечна маст во сува материја.

Производот има карактеристична непровидна бела боја, умерена киселост и карактеристичен мирис и вкус.

Нето: 1kg

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: