BRACO Чоколадо 75gr

BRACO Чоколадо 75gr

BRACO Чоколадо 75gr

44 ден

Има
0 out of 5

44 ден

Брацо Cokolado 75gr

Достапност: Има SKU: 010696

Опис

BRACO Чоколадо 75gr

 

Млечно  чоколадо

 

Состав: Шеќер, полномасно млеко во прав, какао путер, какао маса, растителна маст ( палмино масло, масло од шеа семки), сурутка во прав, емулгатори ( соја лецитин и Е476), природна арома на ванила. Млечното чоколадо содржи какао делови  минимум 26%, млечни делови минимум  18%. Содржи растителна маст со какао путер, максимум 5%. Може да содржи кикирики,бадем лешник, јајца и глутен од пченица.

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето: 75gr

 

Земја на потекло: Србија

 

Баркод: 3858881064874

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: