Божиќна песна

Божиќна песна

Божиќна песна

Божиќна песна

170 ден

Има

170 ден

Достапност: Има SKU: 442563-NDV

Опис

Се потрудив во ова книга да го разбудам духот на една идеја, духот кој би можел да ги расположи читателите, расположени кон нив самите, едни кон други, спрема божиќниот час, а и спрема мене.
И тој дух нека им ја опседнува куќата, и никој да несака да ја остави книгата.
Ч. Дикенс.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: