BOSCH SPECIAL Light 12.5kg

special light

BOSCH SPECIAL Light 12.5kg

3,300 ден

Има

3,300 ден

SPECIAL LIGHT се карактеризира:

  • Намалена содржина на протеини и минерали
  • Ја олеснува работата на црниот дроб и останатите паренхиматозни органи
  • Спречува појава на бубрежни камења
  • Без пченица
Достапност: Има SKU: 10004640

Опис

HIGH PREMIUM Concept

(храна за кучиња со МЕТАБОЛИЧКИ ПРОБЛЕМИ) (проблеми со црниот дроб, уринарен систем и сл.)

(Без пченица + Имунолошки комлекс)

 

SPECIAL LIGHT потполно ветеринарска храна наменета е за кучиња со проблеми на уринарните органи (бубрези, уретер) или во црниот дроб, за кучиња на кој им е потребна посебна диета за намалување на метаболичкиот отпад и на тој начин да се ослободат овие органи.
Special LIGHT се должи на исклучително ниска содржина на високо квалитетни протеини (13%) и значително намалување на нивото на минерали.
Се препорачува превентивно против уринарните камења!

SPECIAL LIGHT се карактеризира:

  • Намалена содржина на протеини и минерали
  • Ја олеснува работата на црниот дроб и останатите паренхиматозни органи
  • Спречува појава на бубрежни камења
  • Без пченица

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: