BOSCH SANABELLE Urinary 10kg

BOSCH SANABELLE Urinary 10kg

urinary

BOSCH SANABELLE Urinary 10kg

4,300 ден

Има

4,300 ден

Sanabelle Urinary се карактеризира со:

– намалени протеини и минерални материи

– 20% месо од живина

– 5% свеж црн дроб

– без глутен *

– за мачки постари од 12 месеци

(* може да содржи траги од зрна што содржат глутен)

Достапност: Има SKU: 10004661

Опис

(намалени протеини)

Sanabelle Urinary е особено погодна за возрасни мачки подложни на проблеми во уринарниот тракт. Поради намалената содржина на протеини и минерали и дополнително намалените уринарни деградациони продукти, Sanabelle Urinary го намалува притисокот врз бубрезите и уринарните органи преку подобрување на исхраната (нега на уринарниот тракт).

Sanabelle URINARY е наменета против создавање и за исфрлање на веќе создадени уринарни камења

 

 

Sanabelle Urinary се карактеризира со:

– намалени протеини и минерални материи

– 20% месо од живина

– 5% свеж црн дроб

– без глутен *

– за мачки постари од 12 месеци

(* може да содржи траги од зрна што содржат глутен)

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: