BOSCH Light 12.5kg

bosch light

BOSCH Light 12.5kg

3,100 ден

Има

3,100 ден

BOSCH LIGHT се карактеризира:

  • Намалена енергетска вредност со цел да се контролира тежината на кучето
  • Намалени протеини и масти
  • Екстракти од школка за подршка на зголобовите и ‘рскавицата
  • Додатоци за стабилизирање на цревната флора и имунитетот
Достапност: Има SKU: 10004625

Опис

HIGH PREMIUM Concept

(возрасни кучиња со прекумерна тежина)

(без пченица + имунолопки комплекс)

BOSCH LIGHT  е потполно диетална храна за дебели кучиња. LIGHT е енергетски намалена храна (само 6% масленост) со значително покачени нивоа на влакна (7% сурови влакна) за возрасни кучиња кои се склони кон дебелеење.

BOSCH LIGHT  го задоволува апетитот на кучето и не е потребно драстично намалување на количеството на храна за губење на тежината.

 

BOSCH LIGHT се карактеризира:

  • Намалена енергетска вредност со цел да се контролира тежината на кучето
  • Намалени протеини и масти
  • Екстракти од школка за подршка на зголобовите и ‘рскавицата
  • Додатоци за стабилизирање на цревната флора и имунитетот

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: