BONDUELLE Пченка 212ml

BONDUELLE Пченка 212ml

BONDUELLE Пченка 212ml

37 ден

Има

37 ден

Бондуеле pcenka 212 ml

Достапност: Има SKU: 027742

Опис

BONDUELLE Пченка 212ml

 

Пченка шеќерац во зрно, стерилизирана, вакумирана.

 

Состав: Пченка, вода, шеќер, сол.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  471 КЈ;
  • Масти 1.3 gr ( од кои заситени 0.2 gr);
  • Јаглехидрати 20.5 gr( од кои шеќери 3.2 gr);
  • Влакна 2,9 gr;
  • Протеини 3.0  gr;
  • Сол 0,39 gr;
  • Витамин Б9 29%

 

Нето: 212 ml

 

Земја на потекло: Унгарија

 

Баркод: 308368015394

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: