BECUTAN Влажни марамици 20/1

BECUTAN Влажни марамици 20/1

BECUTAN Влажни марамици 20/1

BECUTAN Влажни марамици 20/1

44 ден

Има

44 ден

BECUTAN Влажни марамици 20/1

Достапност: Има SKU: 028091

Опис

BECUTAN Влажни марамици 20/1

Опис: Влажни марамици со арома на камилица. Влажните марамчиња Becutan содржат хидратантен лосион со екстракт од камилица, кој ја штити кожата од појава на воспаленија и дејствува нежно антисептично – го смирува црвенилото и оневозможува негово натамошно ширење. На површината на кожата оставаат тенок заштитен слој, кој ја негува и ја одржува кожата чиста и здрава. Имаат неутрална pH-вредност и не содржат алкохол. Влажните марамчиња Becutan, покрај за нега на кожата во пределот покриен со пелена, се препорачуваат и за чистење на лицето и на рачињата на бебето. Се препорачуваат и за употреба кај возрасни со чувствителна кожа.

Состав: Означено на пакувањето.

Нето: 20/1

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: