BEBIVITA Сок од слива и јаболко 200ml

BEBIVITA Сок од слива и јаболко 200ml

BEBIVITA Сок од слива и јаболко 200ml

56 ден

Има

56 ден

Достапност: Има SKU: 026132

Опис

BEBIVITA Сок од слива и јаболко 200ml

 

Бебивита нектар од модра слива и јаболко. Од навршени 4 месеци. Богат со витамин ц. Нектар од модра слова и јаболко од концентрат од овошен сок.

 

 

Состав: Овошен сок 55 % ( сок од модри сливи од концентрат од сок од модри сливи 35 %, јаболков сок со ниска киселост од концентрат од јаболков сок 20%), вода, шеќер, витамин Ц.Без глутен.  Без додадени ароми, вештачки бои и конзерванси.

 

Богато со витамин Ц го поддржува имунолошкиот систем и апсорпцијата на железо.

 

Начин на употреба: Како пијалок со оброците за подобра апсорпција на железото од зелечукот и житарките или измешано со вода за пиење во пднос 1: 2. Идеално и за меѓуоброците. Отвореното шише да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 3 дена.

Пред употреба добро протресете го.  Сигурносното вакум капаче треба да кликне при првото отварање. Ако средината на капачето се вдлабнува , не го користете производот.

 

Важно: Овој производ содржи јаглехидрати, кои со долготрајна или честа употреба на производот со шише со цуцламоже да предизвика кариес на забите. Затоа не го користете шишето за смирување или како помош при заспивање. Секогаш Вие држете го шишето и овозможете на детето да пие брзо.

 

 

Нутритивни вредности во 100 gr :

  • Енергија 135/32кЈ
  • Масти 0,0 gr ( заситени масни киселини˂ 0,00 gr)
  • Јаглехидрати 7,9 gr ( од кои шеќери 7,6 gr)
  • Протеини 0,0 gr
  • Сол ˂ 0,05gr
  • Натриум ˂ 0,02gr
  • Витамин Ц 30 mg

 

Нето: 200 ml

 

Земја на потекло:  Унгарија

 

Баркод: 9007253101479

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: