BEBIVITA Бебешка каша со зеленчук, ориз и пилешко месо 190gr

BEBIVITA Бебешка каша со зеленчук, ориз и пилешко месо 190gr

BEBIVITA Бебешка каша со зеленчук, ориз и пилешко месо 190gr

BEBIVITA Бебешка каша со зеленчук, ориз и пилешко месо 190gr

76 ден

Има

76 ден

Достапност: Има SKU: 014540

Опис

BEBIVITA Бебешка каша со зеленчук, ориз и пилешко месо 190gr

 

Бебешка каша со зеленчук, ориз и пилешко месо.

Од навршени 4 месеци. Богато со железо.

 

Состав: Зеленчук 52% ( моркови, домати и грашок), варен ориз 21%, вода, пилешко месо 8%, кромид, масло од репка 1,7%, железо дифосфат. Количината на месо : 15,2 gr. Без глутен. Без додадена сол, за Вашето бебе да може да се запознае со природниот вкус на состојките , богато со железо , важно за крвта и менталниот развој, алфа линоленската киселина која е омега 3 масна киселина придонесува за развој на мозочните и нервните клетки.

Фино меко пире, соодветно за бебе, без додадени млечни производи , без додадени ароми, бои  и конзерванси,без додадени згуснувачки агенси.Ако се одвојува тчност на површината Ве молиме промешајте.

 

Начин на употреба: Како целосен оброк. Стоплете ја отворената тегличка или потребната количина во сад со топла вода или микробранова печка, промешајте и проверете ја температурата.Останатиот дел ( незагреван), затворен , чувајте го во фрижидер и искористете го до наредниот ден.

За подобрување на апсорпцијата на железо препорачуваме задесерт овошје богато со витамин Ц. За да се избегне кршење настакленката , не користете метална лажичка, и пред употреба Ве молиме проверете дали стакленката е неоштетена.

 

Нутритивни вредности во 100 gr :

  • Енергија 285/68 кЈ
  • Масти 2,8 gr ( заситени масни киселини 0,5 gr, прости незаситени масни киселини 1,4 gr, сложени незаситени масни киселини 0,7 gr)
  • Јаглехидрати 7,1 gr ( од кои шеќери 2,1gr)
  • Диететски влакна 1,8 gr
  • Протеини 2,7 gr
  • Сол 0,05 gr
  • Натриум 0,02 gr
  • Алфа линоленска киселина 0,12 gr

 

Нето: 190gr

 

Земја на потекло: Германија

 

Баркод: 4018852103219

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: