BEBIVITA Бебешка каша со слива 190gr

BEBIVITA Бебешка каша со слива 190gr

BEBIVITA Бебешка каша со слива 190gr

BEBIVITA Бебешка каша со слива 190gr

64 ден

Има

64 ден

BEBIVITA Бебешка каша со слива 190gr

Достапност: Има SKU: 026121

Опис

BEBIVITA Бебешка каша со слива 190gr

 

Бебивита каша модра слива. Од навршени 4 месеци. Богато со витамин Ц.

 

Состав: Пире од модра слива 46%, вода, оризов гриз, шеќер, оризов скроб, витамин Ц. Без глутен.

Напомена: За регулирање на столицата.

Витаминот Ц ги поддржува одбрамбените функции на телото и е важќен за апсорпвијата на железото.

Без додадени млечнипроизводи, ароми ,бои и конзерванси. Без додадени згуснувачки агенси.

Ако се одвојува течност на површината , Ве молиме промешајте.

 

Начин на употреба: Како додаток во каша или како десерт. Витаминот Ц е важен за апсорпцијата на железото од зеленчукот и житарките.

Неискористената количина да се затвори и да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 3 дена. За да се избегне кршење на стакленката не користете метална лажица.

Пред употреба ве молиме проверете дека стакленката е неоштетена.

Сигурносното вакум капачетреаб да кликне при првото отварање.

Доколку средината на капачето се вдлабнува под притисок, не го користете производот.

 

Нутритивни вредности во 100 gr :

  • Енергија 270/64 кЈ
  • Масти 0,2 gr ( заситени масни киселини˂ 1,3 gr)
  • Јаглехидрати 14,2 gr ( од кои шеќери 9,2 gr)
  • Протеини 0,7 gr
  • Сол  0,05 gr
  • Натриум  0,02 gr
  • Витамин Ц 20 mg

 

Нето: 190gr

 

Земја на потекло:  Унгарија

 

Баркод: 9007253102469

 

 

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: