BEBIVITA Бебешка каша со брокула, ориз и мисиркино месо 190gr

BEBIVITA Бебешка каша со брокула, ориз и мисиркино месо 190gr

BEBIVITA Бебешка каша со брокула, ориз и мисиркино месо 190gr

BEBIVITA Бебешка каша со брокула, ориз и мисиркино месо 190gr

76 ден

Има

76 ден

Достапност: Има SKU: 026128

Опис

BEBIVITA Бебешка каша со брокула, ориз и мисиркино месо 190gr

 

Бебивита брокула со мисиркино месо . Од наврѓени 4 месеци. Богато со железо.

 

Состав: Вода, брокула 20%, јабокла, моркови, мисиркино месо 8%, варен ориз, оризов скроб, масло од репка 2%, железо дифосфат, . Без глутен . Количина на месо 15,2 gr пресметано од природната содржинa на состојките.

Без додадена сол, за Вашето бебе да го запознае природниот вкус на состојките. Богато со железо , важно за крвта и менталниот развој, алфа линоленската киселина (ала), која е омега 3 масна киселина, придонесува за развој на мозочите и нервните клетки .

Без додадениу млечни производи, без додадени ароми, конзерванси, бои. Без додадени згуснувачки агенси.

Ако се одвојува течност на површината ве молиме промешајте.

 

Начин на употреба:  Комплетен оброк за бебе со месо . Отворената стакленка или потребната количина да се загреат во сад со топла вода или микробранова печка.Да се промеша и да се контролира температурата.  Незагреаната содржина да се чува во фрижидер , затворена и да се употреби наредниот ден.  За подобрување на апсорпција на железото препорачуваме за десерт овошје богато со витамин Ц.

За да се избегне кршење на стакленката , користете пластична лажичка.Пред употрба Ве молиме проверете дека стакленката е неоштетена.

Сигурносното вакум-капаче , при првото отварање треба да кликне.

 

Нутритивни вредности во 100 gr :

  • Енергија 273/65 кЈ
  • Масти 2,9 gr ( заситени масни киселини 0,5 gr, прости незаситени масни киселини 1,6 gr, сложени незаситени масни киселини 0,8 gr)
  • Јаглехидрати 6,6gr ( од кои шеќери 1,8 gr)
  • Диететски влакна 1,1 gr
  • Протеини 2,6 gr
  • Сол  0,05 gr
  • Железо  1,3  mg
  • Алфа – линоленска киселина  0,14 gr

 

Нето: 190gr

 

Земја на потекло:  Унгарија

 

Баркод: 9062300133391

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: