BANINI NOBLICE Колачи 250gr

BANINI NOBLICE Колачи 250gr

BANINI NOBLICE Колачи 250gr

58 ден

Out of stock

58 ден

BANINI NOBLICE Колачи 250gr

Достапност: Нема на залиха SKU: 011179

Опис

BANINI NOBLICE Колачи 250gr

Опис: Бисквит колачи со какао фил.

Состав: Пченично брашно, какао полнење 28%, какао во прав, сурутка во прав, емулгатор, шеќер,билна маст (палмина), пченкарен скроб, гликозен сируп,боја (E150d), сол, средства за подигнување на тесто (E503, E500), ароми.

Нето: 250gr

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Србија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: