BADUCO Туна цели парчиња во соино масло 170gr

BADUCO Туна цели парчиња во соино масло 170gr

BADUCO Туна цели парчиња во соино масло 170gr

72 ден

Има

72 ден

Бадуко tuna celi parcinja vo soino maslo 170 gr

Достапност: Има SKU: 028810

Опис

BADUCO Туна цели парчиња во соино масло 170gr

 

Туна парчиња во соино масло

 

Состав: Туна, масло, вода, сол.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  205 kcal
  • Масти 9.9 gr ( од кои заситени 1.1 gr );
  • Јаглехидрати 0;
  • Протеини 29 gr;
  • Натриум 176 mg

 

Нето: 170 gr

 

Земја на потекло: Филипини

 

Баркод:5319990330017

 

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: