BADUCO Сардина во доматен сос 125gr

BADUCO Сардина во доматен сос 125gr

BADUCO Сардина во доматен сос 125gr

38 ден

Има

38 ден

BADUCO Сардина во доматен сос 125gr

Достапност: Има SKU: 040501

Опис

BADUCO Сардина во доматен сос 125gr

 

Сардина во доматен сос

 

Состав: 68%  свежа сардина и 32 % доматен сос.

По отварањето , може да се чува во фрижидер вонеметален сад.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  177.4КЈ
  • Масти 11gr ( од кои заситени 2. gr, незаситени масти 8.1 gr );
  • Протеини 19.6 gr;
  • Сол 0.7 gr;

 

Нето: 125 gr

 

Земја на потекло: Мароко

 

Баркод: 5319990330116

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: