ATLANTIS Бонбониера 345gr

ATLANTIS Бонбониера 345gr

ATLANTIS Бонбониера 345gr

217 ден

Има

217 ден

Aтлантис Bonboniera 345gr

Достапност: Има SKU: 035446

Опис

ATLANTIS Бонбониера 345gr

 

Десерт од млечно и бело чоколадо полнет со лешник крем.

 

Состав: Млечно чоколадо 53% ( шеќер, какао путер, обезмастено млеко во прав, какао маса, млечна маст, сурутка во прав, емулгатор- соја лецитин, , арома- ванилин).  Млечната чоколадна маса содржи : какао делови, мин. 28 %, мин. 14% суви материи од мелко, млечна маст мин. 3,5%. Лешник крем 40% ( шеќер, растителна маст – палмина, лешник 12%, обезмастено млеко во прав, какао во прав, сурутка во прав, емулгатор -соја лецитин, арома- ванилин). Бело чоколадо 7% ( шеќер, какао путер, полномасно мелко во прав, сурутка во прав, емулгатор – соја лецитин, арома-ванилин. Белата чоколадна маса содржи мин. 20 % какао путер, мин. 14% суви материи од млекои мин. 3,5% млечна маст.

Може да содржи траги од кикирики и други јаткасти плодови.

Да се чува на суво и ладно место.

 

 

Нето:345gr

 

Земја на потекло: Македонија

 

Баркод: 5310005004565

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: