ATLANTIS Бонбониера дарк 200gr

ATLANTIS Бонбониера дарк 200gr

ATLANTIS Бонбониера дарк 200gr

122 ден

Има

122 ден

Атлантис Bonboniera dark 200gr

Достапност: Има SKU: 010809

Опис

ATLANTIS Бонбониера дарк 200gr

 

Десерт од млечно и бело чоколадо полнет со лешник крем.

 

Состав: Бело чоколадо 50% ( шеќер, какао путер, полномасно млеко во прав, сурутка во прав, емулгатор- соја лецитин, арома -ванилин). Чоколадната маса содржи: мин. 20% какао путер, мин. 14% суви материи од млеко, мин. 3,5% млечна маст. Лешник крем 44% ( шеќер, растителна маст – палмина, лешник 12%, обезмастено млеко во прав, какао во прав, сурутка во прав, емулгатор-соја лецитин, арома – ванилин). Чоколадната маса содржи мин. 35% какао делови. Може да содржи траги од кикирики и други јаткасти плодови.

Да се чува на суво и ладно место.

 

Земја на потекло: Македонија

 

Баркод:5310005004749

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: