ASSO Derm сапун 100gr

ASSO Derm сапун 100gr

ASSO Derm сапун 100gr

145 ден

Има

145 ден

ASSO Derm сапун 100gr

Достапност: Има SKU: 035433

Опис

ASSO Derm сапун 100gr

Опис: ASSO Derm сапун.

Наменет е за секојдневна хигиена и нега на нормална и на проблематична кожа. Со својата pH вредност не го нарушува природниот хидролипиден слој на кожата и е прикладен за кожа чувствителна на класични сапуни и како средство за нега на заболена кожа од хронична егзема, младешки мозолчиња, алергиски дерматитис, дерматози придружени со лупење на кожата и др. Клинички е тестиран.

Состав: Означено на пакувањето.

Нето: 100gr

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: