ARGETA Паштета јуниор кококрем 95gr

ARGETA Паштета јуниор кококрем 95gr

ARGETA Паштета јуниор кококрем 95gr

ARGETA Паштета јуниор кококрем 95gr

48 ден

Има

48 ден

Аргета pasteta junior kokokrem 95 gr

Достапност: Има SKU: 066740

Опис

ARGETA Паштета јуниор кококрем 95gr

 

 

Намаз од кокошкини гради гради со млечен намаз

Стерилизиран производ.

 

Состав: Вода, варени пилешки гради 26%, млечен намаз 20%(павлака 94%, скроб од компири,готварска сол), растително масло( масло од сончоглед, репка и соја во различни пропорции), кромид, млечни протеини 2%, скроб од компири, брашно од соја, готварска сол, зачини и билки.

Без глутен, безвештачки бои, без конзерванси.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  1037 КЈ
  • Масти 21 gr ( од кои заситени 4.5 gr );
  • Јаглехидрати 4.3 gr ( од кои шеќери 0.8 gr);
  • Протеини 11 gr;
  • Сол 1.2 gr;

 

Нето: 95 gr

 

 

Земја на потекло: Босна и Херцеговина

 

 

Баркод: 3872216000153

 

 

 

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: