APPLE BANDIT Алкохолен пијалок со јаболко 330ml

APPLE BANDIT Алкохолен пијалок со јаболко 330ml

APPLE BANDIT Алкохолен пијалок јаболко 330ml

APPLE BANDIT Алкохолен пијалок со јаболко 330ml

40 ден

Out of stock

40 ден

APPLE BANDIT Алкохолен пијалок со јаболко 330ml

Достапност: Нема на залиха SKU: 070834

Опис

APPLE BANDIT Алкохолен пијалок со јаболко 330ml

Apple Bandit (ЕПЛ БАНДИТ) е глобален бренд со локален карактер кој ќе ги освои срцата на новата генерација, достапен во својот основен вкус на јаболко. Директно од овоштарникот, сајдерот ја носи природата во градот, во сечиј дом и на секоја маса. Сајдерот е пијалокот на новата генерација.

Состав:  ферментиран јаболков сок со додаток на шеќер, вода, шеќер, јаглероден диоксид, киселина: јаболкова киселина, природна арома, боја: карамел, антиоксидант: калиум метабисулфит.

Нутритивни вредности: Алкохол: 4.5% vol. Енергетска вредност: 213 kJ/51,5kcal во 100ml.

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

 

 

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: