AMSTEL Пиво во лименка 4×0.5l

AMSTEL Пиво во лименка 4×0.5l

AMSTEL Пиво лименка 4/1 -10% 0.5l

AMSTEL Пиво во лименка 4×0.5l

195 ден

Out of stock

195 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 042840

Опис

AMSTEL Пиво во лименка 4×0.5l

“Amstel е исклучително питко пиво, со интензивна златна боја и богат вкус на хмељ, што му дава уникатен и впечатлив вкус, кој особено е препознаен и ценет од страна на вистинските познавачи на пивото.

Поради својот препознатлив вкус, Амстел со текот на годините успеа да стекне популарност далеку од границите на земјата на своето потекло, Холандија.”

Состав: вода, јачменов слад, природна арома, екстракт од хмељ.

Нето: 4×0.5l

Употребливо до: Означено на пакувањето.

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: