ALPSKO Млеко без лактоза 3.5% 1l

ALPSKO Млеко без лактоза 3.5% 1l

ALPSKO Млеко без лактоза 3.5% 1l

ALPSKO Млеко без лактоза 3.5% 1l

77 ден

Има

77 ден

Алпско mleko bez laktoza 3.5% 1l

Достапност: Има SKU: 071628

Опис

ALPSKO Млеко без лактоза 3.5% 1l

 

Краткотрајно стерилизирано хомогенизирано   млеко  со масленост од 3.5%, без лактоза. Млечниот производ не треба да се вари. Ако го варите за приготвување храна, мешајте го  при варењето. Алпското млеко без лактоза е наменето за сите кој имаат проблем со лактозна интолеранција. Неотворениот производ може да се чува на собна температура. После отварање потрбно е да се чува во фриждер и да се употреби во рок од 2 до 3 дена.

 

Нутритивни вредности во 100 ml производ:

  • Eнергија 266 кЈ
  • Масти  3,5 gr ( од кои заситени  масни киселини  2,3 gr)
  • Јаглехидрати 4,7 gr ( од кои шеќери 4,7 gr )
  • Протеини 3,3 gr
  • Сол 0,12 gr
  • Калциум 120 mg

 

Нето: 1l

Земја на потекло:Словенија

 

Баркод: 3838800059709

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: