ALPECIN Tuning Шампон 200ml

ALPECIN Tuning Шампон 200ml

ALPECIN Tuning Шампон 200ml

ALPECIN Tuning Шампон 200ml

541 ден

Има

541 ден

Достапност: Има SKU: 150169

Опис

ALPECIN Tuning Шампон 200ml

 

ALPECIN TUNING SHAMPOO претставува нов, делотворен производ од палетата на Alpecin наменет за обновување на природната боја на косата и покривање на седите влакна.

 

ALPECIN TUNING SHAMPOO претставува нов, делотворен производ од палетата на Alpecin наменет за обновување на природната боја на косата и покривање на седите влакна.

Го спречува иницијално белеење на коста и ја зацврстува природната боја. Со текот на годините кореновите влакна ја губат способноста да создаваат меланин боечки пигменти, со што косата станува седа. Со помош на пигментите од Alpecin Tuning, косата ќе изгледа потемна и посвежа по0вторно.

Истовремено кофеинскиот комплекс го спречува опаѓањето на косата .

 

 

Состав:  Вода, натриум лауреат сулфат, натриум кокоамфоацетат, PEG 3 , кофеин, пантенол, натриум хлорид, глицерил олеат, парфем, фосфорна киселина, PEG -120 метил гликоза диолат, HC сина 2, ментол, натриум хидрокси, лимонска кислина, ниацинамид, цинк, натриум бензоат, метилпарабен, попилпарабен, CI47005.

 

 

Начин на употреба:  На навлажнета коса нансете малку од шампонот. Добро измасирајте.Пената нека одстои околу 2 минути. Добро исплакнете со вода. Може да се употебува секојдневно.

Само за надворешна употреба. Да се избегнува контакт со очи и слузокожа.

 

Да се чува на собна температура заштитено од влага , надвор од дофат на деца.

 

 

Нето: 200 ml


 

 

Земја на потекло: Германија.

 

 

Баркод: 4008666213358

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: