ALPECIN HYBRID Coffein Шампон 250ml

ALPECIN HYBRID Coffein Шампон 250ml

ALPECIN HYBRID Coffein Шампон 250ml

ALPECIN HYBRID Coffein Шампон 250ml

489 ден

Има

489 ден

Достапност: Има SKU: 150167

Опис

ALPECIN HYBRID Coffein Шампон 250ml

 

 

Не е секој првут ист. Постојат сув и масен првут кој не се отстранува со било каков шампон. Вистинското решение за овој проблем е иновативната хибридна технологија од лабараториите на фармацевтската компанија Dr. Wolff. Специјално одбрана формулација, ефикасно го отстранува првутот, ја хидрира кожата и го намалува чешањето. Патентираниот моќен кофеин делува како гориво на коренот на влакната, давајќи енергија и стимулирајќи понатамошен раст и обнова на косата. Смислата на хибрдината функција е во истовремен дејство и против сувиот првут и против опаѓање на косата. Овој шампон многу нежно ја чисти косата, го навлажнува и смирува скалпот.” Горивото” во форма на кофеин сеуште може да навлезе во скалпот, каде го стимулира коренот на влакното, и го спречува опаѓањето на косата.

 

 

Состав: Вода, натриум лауреат сулфат, натриум миреат сулфат, натриум хлорид, пантенол, динатриум лаурет сулфосуцинат,натриум лаурил глутамат, PEG 120 диелат на метил гликоза, хидролизиран протеин од пченица, лимонска киселина, пропилен гликол, алантоин, глицерил  олеат, PEG 40 хидрогенирано масло од рицинус, цинк PCA, ниацинмид,токоферол,растително масло, натруим бензоат, калиум сорбат, феноксиетанол, парфем.

 

Начин на употреба:  на навлажнета коса, нанесете малку од шампонот. Добро измасирајте .Пената нека одстои околу 2 минути. Добро исплакнете со вода. Може да се користи секојдневно.

Само за надворешна употреба. Да се избегнува контакт со очи и слузокожа.

 

 

Да се чува на собна температура, заштитено од влага, надвор од дофат на деца.

 

 

Нето: 250 ml

 

 

Земја на потекло:  Германија

 

 

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: