ALKALOID Оригано 50gr

ALKALOID Оригано 50gr

ALKALOID Origano 50gr

ALKALOID Оригано 50gr

38 ден

Има

38 ден

ALKALOID Оригано 50gr

Достапност: Има SKU: 027120

Опис

ALKALOID Оригано 50gr

Опис: ALKALOID Оригано.
Оригано плус претставува мешавина од оригано (или риган) и чубрица, соодветно измешани за употреба при подготовка на пица, но и на многу други јадења. Изобилството на етерски масла во двете билки дава карактеристичен мирис, силен и препознатлив. Воедно Оригано плус може да се користи и за приготвување чај за подобрување на варењето на храната.
Состав: Означено на пакувањето.
Нето: 50gr
Употребливо до: Означено на пакувањето.
Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: