ALKALOID Мускатно оревче 10gr

ALKALOID Мускатно оревче 10gr

ALKALOID Мускатно оревче 10gr

ALKALOID Мускатно оревче 10gr

35 ден

Има

35 ден

ALKALOID Мускатно оревче 10gr

Достапност: Има SKU: 041402

Опис

ALKALOID Мускатно оревче 10gr

Опис: Мускатно оревче на Alkaloid. Мускатното оревче е зимзелено дрво од фамилијата Myristicaceae. Плодот, којшто е во форма на орев, претставува еден од најстарите зачини кои се користат во исхраната. Мускатното оревче се употребува во речиси сите кујни, како за зачинување на слатки така и за солени јадења. Супите, сосовите, месото, компирите, тортите и колачите не можат да се замислат без овој зачин. Во составот содржи компоненти коишто имаат силно изразено антибактериско дејство. Освен тоа, помага и во олеснување на варењето на храната, ги неутрализира гасовите и помага при сосојби како хроничен колитис, дијареја и гастроентеритис.
Состав: Означено на пакувањето.
Нето: 10gr
Употребливо до: Означено на пакувањето.
Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: