ALKALOID Конзерванс 5gr

ALKALOID Конзерванс 5gr

ALKALOID Konzervans 5gr

ALKALOID Конзерванс 5gr

ден

Има

ден

ALKALOID Конзерванс 5gr

Достапност: Има SKU: 036519

Опис

ALKALOID Конзерванс 5gr

Опис: Конзерванс.

Конзервансот или натриум бензоатот е адитив кој често се користи во домаќинствата за конзервирање разни видови зеленчуци и овошја. Има својства да ги конзервира или одржува во непроменета состојба зеленчуците и овошјата кои се наоѓаат во растворот на конзерванс. Конзервансот е спакуван во практично мало пакување и е со проверен и стандарден квалитет.

Состав: Означено на пакувањето.

Нето: 5gr

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Макдонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: