ALBENI Колачи 72gr

ALBENI Колачи 72gr

ALBENI Колачи 72gr

30 ден

Out of stock

30 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 041345

Опис

Опис:  ALBENI Колачи.

Состав: Меко бисквит колаче со вкус чоколадо и карамел. млечно чоколадо, шеќер, какао путер, млеко во прав, какао маса, емулгатор на соја лецитин, ароматизирање (ванилин), сув остаток на какао не помалку од 30%, карамел, сируп со гликоза, растително масло, шеќер, сув млеко во прав , емулгатор соја лецитин албумин, колачиња од пченично брашно, прашок за пециво.

Нето: 72gr

Употребливо до:  Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Турција.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: