Мама 365 Блог 2

Ова е најефикасниот домашен чај за слабеење од само три состојки

Состојките кои се составен дел од овој домашно приготвен чај кој го помага топењето на масните наслаги се сосема природни, а нивната комбинација ветува ефикасни резултати - максимум 6 до 8 сантиметри во обемот на...

Во кој случај не се препорачува употреба на орална контрацепција

Користењето на контрацептивните таблети подразбира задолжителна консултација со лекар, кој често, согласно околностите, ќе побара да се извршат одредени тестови пред на пациентката да биде препишана хормонска контрацептивна терапија. (Повеќе…)

Грешки кои ја одземаат убавината на патувањето

Иако тргнуваме со неверојатна желба да си поминеме убаво, да го искусиме новото и да го искористиме максимумот од патувањето, сепак, често се случува, а најчесто без да бидеме свесни за тоа, да направиме некоку...

Секогаш обидувајте се да го проширите својот ум – незнаењето не е блаженство

Не можете да бидете осамени ако ја сакате личноста со која што сте сами. Верувајте дека и осаменоста понекогаш е убава. Тоа е одлично поминато време со самите себе. Ако не се почитувате и не...

Да се остане дома со децата не е луксуз туку една од најтешките работи на светот

Можеби како исказ на љубомора, можеби како ироничен коментар - често мајките кои одлучуваат да останат дома и да се грижат за своите деца, ставајќи ја кариерата на второ место, се соочуваат со коментари кои...

Талог од кафе за чиста и здрава кожа на лицето

Доколку сте љубители на кафето, пријатно ќе ве изненади податокот дека, освен што можете да уживате во прекрасниот вкус на кафето, од неговиот талог може да имате многу придобивки за убавината и здравјето на вашата...

Вода од чешма или од шише – каква вода да одберете за вашето бебе

Мајчиното млеко е сосема доволно да ги задоволи сите нутритивни потреби на бебето, но и неговата жед. Но, по шестиот месец, кога бебето ќе започне со консумација на цврста храна покрај доењето, се препорачува постепено...